© 2019 by Mokolen

O NAS

Mokolen to malutka pracownia z warszawskiego Mokotowa stworzona przez Kasię i Olgę. Same projektujemy i szyjemy lnianą odzież i akcesoria troszcząc się o naturę. Naszym głównym celem jest stworzenie produktów dla każdego, kto ceni tak jak my naszą planetę. Dlatego nasza marka stawia na ekologię i podejmuje następujące kroki:

1. Plastikowi mówimy stanowcze "NIE". Próżno u nas szukać sztucznych materiałów. Naszymi jedynymi surowcami są len, bawełna i drewno. Wszystkie sznurki
i paski są lniane bądź bawełniane, a guziki drewniane. Mamy papierowe metki przywiązywane lnianym sznureczkiem. 

2. Zdajemy sobie sprawę, że należy myśleć globalnie
i działać lokalnie. Postanowiłyśmy, że 1% wartości każdego produktu kupionego na naszej stronie internetowej przeznaczymy na ekologię. Co miesiąc będziemy my i Wy wybierać nowy cel. Dzięki temu również Wy dołożycie swoją cegiełkę. 

3. Wszystkie produkty szyjemy my same, a nasze maszyny do szycia mają prawie tyle lat, co my ;) Każdą rzecz traktujemy indywidualnie przez to jest niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju.  Z tego względu czas realizacji zamówienia, to maksimum 3 tygodnie. Oczywiście staramy się, aby Wasze pakunki jak najszybciej do Was trafiły, jednak przypominamy, że nie pracujemy jak w fabryce. 

4. Zgodnie z zasadą #zerowaste wykorzystujemy ponownie kartony i opakowania i Wasze zamówienia  będziemy starały się właśnie tak pakować. Dlatego nie zdziwcie się, jeśli wasze zamówienie przyjdzie zapakowane w karton po ananaskach ;) Taśma do pakowania jest oczywiście papierowa. Nie używamy naklejek, zwyczajnie jak dawniej stemplujemy paczki.

5. Stawiamy również na edukację, dlatego na swoich kanałach społecznościowych będziemy przekazywać Wam solidne porcje wiedzy ekologicznej. Tata jednej z nas mawiał, że "szklanek nigdy za wiele". My zmieniamy tę piękną sentencję na "wiedzy i nauki ekologicznej nigdy za wiele".
Na dolnej stopce znajdziecie zakładkę "Pliki dla Was", gdzie umieszczamy ciekawe broszury i materiały.